Lista filmów w kategorii Historyczny

Krwawa hrabina / The Countess (2009) [Lektor]

Wstawił: TIGER | 2014-08-14 | Komentarzy: 0 | Kategorie: Dramat, Historyczny, Thiller, Dramat historyczny

okladka
Węgry, u progu XVII wieku. Hrabina Elżbieta Batory (Julie Delpy) jest uznawana za najbardziej wpływową kobietę w kraju. Jej znajomość z dużo młodszym mężczyzną, Istvanem (Daniel Brühl), przeradza się w obsesyjną i namiętną miłość. Ale jej rozkosz nie trwa długo: ojciec Istvana, hrabia Thurzo (William Hurt), zmusza syna do zerwania z Elżbietą. Zdruzgotana Hrabina, za powód zerwania postrzega dzielącą ich różnicę wieku. Oślepiona przez tęsknotę i smutek, poddaje się szalonemu złudzeniu, że krew dziewic pomoże zachować jej urodę. Do zamku trafiają dziesiątki młodych kobiet, by go już nigdy nie opuścić … Film w reżyserii Julie Delpy, autorki takich obrazów jak „Dwa dni w...

okladka
Akcja rozgrywa się w okresie walczących królestw. Aby zjednoczyć kraj, generał Cao Cao, prawdziwa władza stojąca za cesarzem, chce zatrudnić pod swoją komendę największego żyjącego wojownika, Guan Yun Changa (Donnie Yen). Niestety, Chang jest lojalnym przyjacielem wroga Cao Cao, Liu Beia. Aby przekonać nieustraszonego wojownika do walki za jego sprawę, Cao Cao porywa jego ukochaną, Qi Lan (Sun Li) i trzyma ją jako zakładnika. Po poprowadzeniu armii Cao Cao do zwycięstwa, Guan Yun Chang ucieka z Qi Lan do Liu Beia. Wojownik będzie musiał stawić czoło siłom cesarza, wysłanym, aby go zgładzić.

Wojownik Musa / Musa (2001) [Lektor]

Wstawił: TIGER | 2014-07-29 | Komentarzy: 0 | Kategorie: Dramat, Historyczny, Przygodowy, Dramat historyczny

okladka
W 1375 r. Chiny targane były wojną domową pomiędzy zwolennikami dynastii Yuan i dynastii Ming. W tych ciężkich czasach do kraju przybywa delegacja królestwa Coryo (przyszła Korea) z zamiarem nawiązania stosunków dyplomatycznych z Chinami. Niestety, posłowie zostają wzięci za szpiegów i zesłani na pustynię. Kiedy jednak dowiadują się, że księżniczka rodziny Ming została porwana wyruszają z morderczą podróż z zamiarem jej odbicia.

Lincoln (2012) [Lektor]

Wstawił: gosiablue | 2014-07-25 | Komentarzy: 0 | Kategorie: Biograficzny, Dramat, Historyczny, Dramat historyczny

okladka
Najnowszy film Stevena Spielberga, zrealizowana z ogromnym rozmachem i w znakomitej obsadzie aktorskiej historia burzliwego życia Abrahama Lincolna, prezydenta Stanów Zjednoczonych w okresie wojny secesyjnej, która zadecydowała o losach świata. W rolach głównych: dwukrotny laureat Oscara Daniel Day-Lewis ("Moja lewa stopa","Aż poleje się krew"), dwukrotna laureatka Oscara Sally Field ("Norma Rae", "Miejsca w sercu"), laureat Oscara Tommy Lee Jones ("Ścigany"), Joseph Gordon-Levitt ("Incepcja"), James Spader ("Seks, kłamstwa i kasety wideo") oraz nominowani do Oscara: Jackie Earle Haley ("Małe dzieci"), David Strathairn...

Wojownicy tęczy / Saideke Balai (2011) [Lektor]

Wstawił: TIGER | 2014-07-24 | Komentarzy: 0 | Kategorie: Dramat, Historyczny, Akcja, Dramat historyczny

okladka
Druga część opartej na faktach historii z 1930 roku, znana pod nazwą "Incydent w Busha", kiedy to uzbrojony oddział tajwańskich Aborygenów dokonał ataku na japońskich kolonialistów podczas zawodów szkolnych w miejscowości Busha. Było to największe zbrojne wystąpienie rdzennej ludności Tajwanu przeciwko polityce asymilacji prowadzonej przez japońskie władze.

Kenau (2014) [ENG]

Wstawił: TIGER | 2014-07-23 | Komentarzy: 0 | Kategorie: Historyczny, Przygodowy

okladka
Podczas gdy wojska Alvy żelazną ręką tłumią powstanie, wdowa Kenau Hasselaer prowadzi swoją stocznię okrętową w taki sposób, jakby wcale nie było wojny. Dopiero kiedy jej najmłodsza córka – Gertruide, angażuje się w działania ruchu oporu i wpada w ręce Hiszpanów, kobieta nie może dłużej pozostawać na uboczu. Kenau dostarcza drewno do wzmocnienia bram miasta i wraz z kobietami Haarlemu walczy ile sił z Hiszpanami.

okladka
Opowieść rozpoczyna się w 1950 roku na granicy radziecko-chińskiej. Władze radzieckie przekazują stronie chińskiej jeńców wojennych. Jest wśród nich Pu Yi, ostatni cesarz Chin, któremu część jeńców oddaje cześć. Powrót do ziemi przodków oraz reedukacja, jakiej zostaje poddany, staje się pretekstem do pokazania jego historii. Scenariusz, nagrodzonego 9 Oskarami filmu, powstał w oparciu o dwie książki: pamiętnik Aisin-Gioro Pu Yi "Byłem ostatnim cesarzem Chin" oraz jego nauczyciela Reginalda Johnstona "Twilight in the Forbidden City".

Hoo-goong: Je-wang-eui Cheob (2012) [ENG]

Wstawił: TIGER | 2014-07-14 | Komentarzy: 0 | Kategorie: Dramat, Historyczny, Dramat historyczny

okladka
Hwa-yeon (Yeo-jeong Jo) wiedzie ubogie życie, ledwie wiążąc koniec z końcem. Zmuszona przez swoją trudną sytuację finansową, decyduje się ofiarować siebie królowi i zostać jedną z jego konkubin. Kiedy trafia do królewskiego pałacu wzbudza zainteresowanie dwóch mężczyzn - Wielkiego Księcia Seong-wona (Dong-wook Kim), pijaczyny o wielkiej władzy, oraz Kwon-yoo (Min-joon Kim), który może stracić wszystko jeśli jego uczucie do Hwa-yeon wyjdzie na jaw.

Katyń (2007) [PL]

Wstawił: gosiablue | 2014-07-12 | Komentarzy: 2 | Kategorie: Dramat, Historyczny, Wojenny, Dramat historyczny

okladka
Gdy 17 września 1939 roku armia radziecka wkroczyła do Polski, nieprzygotowana do walki na dwóch frontach armia II Rzeczpospolitej musiała ponieść klęskę. Wśród jeńców wojennych znalazło się kilkanaście tysięcy oficerów. Ich rodziny z utęsknieniem czekały na ich powrót. Nigdy on jednak nie nastąpił. Dzieło Andrzeja Wajdy ukazuje historie kobiet, które mimo upływu lat, ciągle czekały na powrót swych mężów, synów, braci i ojców, uwięzionych przez NKWD.

Anioł Śmierci / Wakolda (2013) [Lektor]

Wstawił: TIGER | 2014-07-12 | Komentarzy: 0 | Kategorie: Dramat, Historyczny, Dramat historyczny

okladka
Pewna argentyńska rodzina zaprzyjaźnia się z czarującym lekarzem z Niemiec. Nie wiedzą, że mężczyzna to Josef Mengele, słynący z okrucieństwa zbrodniarz wojenny.

Uwaga! Żaden z prezentowanych materiałów nie jest hostowany na serwerach Playtube.tv Serwis udostępnia jedynie informacje o filmach oraz odnośniki do serwisów udostępniających zamieszczone materiały filmowe (Megavideo, Youtube, Video Google, itp), których użytkownicy potwierdzili, że posiadają prawa autorskie do udostępnianych przez siebie zasobów. Wszelkie roszczenia prawne należy kierować po adresem serwisów publikujących zamieszczone materiały. Administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści i komentarze publikowane przez użytkowników. Komentarze wulgarne, obraźliwe, propagujące przemoc lub nienawiść oraz komentarze marketingowe i reklamowe, a także całkowicie niezwiązanie i nie nawiązujące do treści playtube.tv, będą usuwane przez moderatorów serwisu lub algorytm filtrujący. Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.